• SPIN – pregled dogodkov

  • Sponzorji

  • Vremenska napoved

  • Radarska slika padavin

  • Meteoalarm

  • Požarna ogroženost

  • Gostovanje spletnih strani

Gasilski dom Loka pri Mengšu – Varna točka

Logo_VarnaTockaObčina Mengeš se pridružuje UNICEF-ovi mreži Varnih točk

Občina Mengeš se bo s prvim šolskim dnem pridružila UNICEF-ovi mreži Varnih točk. V Sloveniji bo odslej že več kot 459 Varnih točk, v Občini Mengeš pa 16. Namen in cilj projekta je ustvariti večje ozračje varnosti za otroke, s tem pa občina prevezama družbeno moralno odgovornost in skrb za otroke in mladostnike v Mengšu. Pomembno je, da vsi v lokalni skupnosti skupaj pripomoremo k uspešnemu delovanju projekta.

Ob koncu julija se je na Občini Mengeš zbrala ožja strokovna delovna skupina v sestavi OŠ Mengeš, Javni Zavod vrtec Mengeš, Zdravstvena postaja Mengeš, Policija in Center za socialno delo Domžale, ki je vzpostavila mrežo Varnih točk. Pomembno vlogo pri sami vzpostavitvi Varnih točk je imela OŠ Mengeš, ki ima zagotovljene vse lastnosti in prakso, kako pomagati otrokom v stiski v šoli ali izven nje. Zato bo pridobitev Varne točke na OŠ Mengeš, samo še nadgradnja v smislu osveščanja otrok in staršev, s čimer bo pomembno pripomogla k prepoznavnosti Varne točke v domačem okolju. Tudi v vrtcu Mengeš bodo malčke in starše seznanili s projektom v predšolski vzgoji.
In kaj Varna točka pravzaprav je?
UNICEF-ova Varna točka je z nalepko označen javni prostor, namenjen otrokom in mladostnikom, da se vanj zatečejo v primeru kakršnekoli stiske ( grozijo jim sovrstniki, ne morejo priti domov ali v stik s starši, izgubili so ključe, bodisi da potrebuje le prijazen nasvet, informacijo ali pa je celo žrtev kaznivega dejanja). Otroku, ki je v trenutni stiski bodo uslužbenci, ki so usposobljeni za pomoč otroku v Varnih točkah, vedno nudili pomoč. V ta namen je ob koncu počitnic na OŠ Mengeš potekalo izobraževanje za vse, ki sodelujejo pri samem projektu pod naslovom „DA BI RAZUMELI IN ZNALI POMAGATI“, ki ga je izvedel UNICEF Slovenija.
Varne točke so vzpostavljene predvsem ob poteh v šolo ali mestih, kjer se zbirajo otroci in mladostniki ter omogočajo varne prehode dom-šola, šola-dom. Otroci lahko UNICEF-ovo Varno točko prepoznajo po posebni nalepki – smejoči se hišici, ki je nameščena na vidno mesto pred vhodom v poslopje.

Seznam varnih točk: http://www.varnetocke.si/

Več na www.unicef.si

Ni dogodkov.