INTERVENCIJA: Iskanje pogrešane osebe v Mengšu, 12.7.2024

Dodano: 15.07.2024

V petek, 12.7.2024, ob 8.uri smo bili preko ReCO Ljubljana obveščeni o pogrešani osebi in da policija prosi za našo pomoč. Dopoldan smo se na zbirno mesto odpravili z 8 operativnimi člani ter z vozili GVGP-1 in dvema štirikolesnikoma. Gasilci smo pregledovali večji del gozdnih površin in polja okrog lovske koče, Ceguvenškega bajerja, Gobavice in poljskih površin. Iskalna akcija je bila zaradi vročine okrog 12.ure prekinjena in se je skupaj s prostovoljci nadaljevala ob 16.uri. Popoldan smo s skupnimi močmi gasilci, policisti in prostovoljci pregledali gozd od glavne ceste Mengeš-Šinkov Turn, čez Marin hrib in Magarovnik, preko Pristave in Rašiške ceste mimo Ceguvenškega bajerja čez Žeček do ceste Loka-Dobeno. Iskalna akcija je bila okrog 21.ure zaradi teme prekinjena, pogrešana oseba v petek ni bila najdena. V noči iz petka na soboto je območje preletaval tudi helikopter Policije, vendar pogrešane osebe ni zaznal iz zraka s pomočjo toplotne kamere. V teh dneh so v iskalni akciji sodelovali policisti, gasilci, vodniki reševalnih psov, domačini in drugi prostovoljci. Vse dni se je območje prelatavalo tudi z droni Policije in gasilcev PGD Preska-Medvode. V nedeljo,14.7.2024 dopoldan, pa je bila pogrešana oseba najdena živa in v dobrem fizičnem stanju s pomočjo vodnikov psov K9 iskanje pogrešanih-Slovenija in domačinov na območju gozda za Lovsko kočo Mengeš. Iskalna akcija se je končala s srečnim koncem in zadovoljstvom, da je bila oseba najdena živa. Skupaj je iz PGD Loka v iskalni akciji sodelovalo 19 gasilcev.

Gasilci PGD Loka: Bizjak Andrej, Skok Franc, Kocjan Marko, Malus Brane, Jenčič Sašo, Pibernik Tilen, Šarc Anžej, Lipovšek Matic, Kveder Anže, Sedeljšak Slavko, Urbanc Branko, Bizjak David, Cimerman Stane, Čebulj Boštjan, Justin Barbara, Justin Žiga, Ložar Aleš, Loboda Nejc in Brojan Andrej

Pregledano območje v petek, 12.7.2024 dopoldan

Postavitev vozila na Gobavici za pomoč komunikacije med gasilci in štabom

Zbor gasilcev, policistov in prostovoljcev v petek, 12.7.2024 popoldan